Erasmus+ zwiedzanie Walencji

Erasmus+ zwiedzanie Walencji
Wiecie, że w Hiszpanii nie samą pracą żyją uczniowie ZDZ w Płocku❓ Chcieliśmy, aby z Walencji przywieźli ze sobą coś więcej niż tylko pierwsze doświadczenie zawodowe. Chcieliśmy żeby tą Walencję naprawdę zobaczyli. Dlatego dwa weekendy z rzędu – zgodnie z grafikiem wyjazdu – przeznaczyliśmy na zwiedzanie❗️ Co zobaczyliśmy❓
Oj, lista jest naprawdę długa❗️
Przeszliśmy dawnym korytem rzeki, byliśmy w oceanarium, zobaczyliśmy piękny port w Walencji oraz spędziliśmy chwilę wolną na plaży w Malvarossa i deptaku Passeig de Neptu. A to tylko jeden z dni weekendowych❗️ Bo poza tym przeszliśmy przez prawie całe stare miasto w Walencji – widzieliśmy m.in. Plaza de Torros czy dworzec centralny, a do tego dotarliśmy do ogrodu Viveros, na dawną giełdę jedwabiu, kościoła św. Katarzyny, do katedry – w tym kaplicy ze świętym Gralem i muzeum Bożego Ciała.
Zresztą sami zobaczcie wszystko na zdjęciach.

Przygotowania uczniów na wyjazd do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+

Uczniowie ZDZ w Płocku ponownie jadą do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. W ramach przygotowań  mamy relację z zajęć profilaktycznych z policjantem.
Zajęcia te były podzielone na dwa bloki tematyczne. W pierwszym uczniowie ZDZ w Płocku omawiali zagadnienia związane z aspektami czysto prawnymi. Dowiedzieli się np. jaka jest różnica między wymuszeniem, rozbojem a wykroczeniem. Omówienie głównych procedur miało jeden cel. Chodziło o wzrost świadomości wśród uczestników o zachowaniach ryzykownych i niebezpiecznych.
Drugi blok tematyczny odnosił się do… ataku terrorystycznego. Policjanci tłumaczyli naszym uczniom jak zachować się w sytuacji, w której np. staną się zakładnikami. Wskazówki? Dowiedzieli się np., że w razie możliwości wykonania jednego telefonu, należy dzwonić na policję, a nie do rodziców. Należy też unikać kontaktu wzrokowego z porywaczami czy nie prowokować ich do słownych utarczek. A to wskazówki, które mogą uratować życie.

 

Dzień książki i dzień języka angielskiego

23 kwietnia 2021 –  Światowy Dzień Książki i Dzień Języka Angielskiego. Nauczycielki z ZDZ w Płocku – p. Agnieszka Kończal oraz p. Małgorzata Cybulska postanowiły zorganizować konkurs pt. “Book shield – zasłoń się książką”. 👍
Na czym polegała zabawa❓ Chodziło o zrobienie zdjęcia w stylu SleevFace – kreatywnego selfie z książką. 😎  Wpłynęło mnóstwo fantastycznych prac, dlatego wybór był niezwykle trudny.
Skutek❓ miejsca na podium przyznano ex aequo!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom. ❤
⬇️⬇️⬇️Wyniki⬇️⬇️⬇️
I miejsce:
➡️ Aleksandra Pokorska 2 a TUF sp
➡️ Natalia Bartniak 2 b TUF g
II miejsce:
➡️ Agnieszka Olkowicz 2 b TUF g
➡️ Magdalena Biesiada 3 TŻiUG
III miejsce:
➡️ Julia Cytacka 2 TŻiUG sp
➡️ Maja Czapska 2 b TUF sp
Wyróżnienia:
➡️ Aleksandra Popiołek 4 TUF
➡️ Aleksandra Zakrzewska 2a TUF g
➡️ Karolina Czerwińska 2b TUF g

Próbny egzamin klasy III TŻiUG

26 lutego 2021  – Pandemia, pandemią, ale są sprawy, których nie da się pominąć. Mowa chociażby o próbnym egzaminie dla uczniów klasy III TŻiUG. Jak go opisać?? Zestaw składników, polecenie na kartce i cała masa… wyobraźni. A do tego ten smak.