Przygotowania uczniów na wyjazd do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+

Przygotowania uczniów na wyjazd do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+
Uczniowie ZDZ w Płocku ponownie jadą do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. W ramach przygotowań  mamy relację z zajęć profilaktycznych z policjantem.

Zajęcia te były podzielone na dwa bloki tematyczne.

W pierwszym uczniowie ZDZ w Płocku omawiali zagadnienia związane z aspektami czysto prawnymi. Dowiedzieli się np. jaka jest różnica między wymuszeniem, rozbojem a wykroczeniem. Omówienie głównych procedur miało jeden cel. Chodziło o wzrost świadomości wśród uczestników o zachowaniach ryzykownych i niebezpiecznych.
Drugi blok tematyczny odnosił się do… ataku terrorystycznego. Policjanci tłumaczyli naszym uczniom jak zachować się w sytuacji, w której np. staną się zakładnikami. Wskazówki?
Dowiedzieli się np., że w razie możliwości wykonania jednego telefonu, należy dzwonić na policję, a nie do rodziców. Należy też unikać kontaktu wzrokowego z porywaczami czy nie prowokować ich do słownych utarczek. A to wskazówki, które mogą uratować życie.
Oczywiście z uwagi na obecną sytuację spotkania z policjantami były realizowane przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.  Podzieliliśmy uczniów na grupy i zapewniliśmy im zajęcia w dużej wentylowanej sali.

Rekrutacja do szkół ZDZ w Płocku – 2021/2022

Rekrutacja do szkół ZDZ w Płocku – 2021/2022

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do klas I szkół ponadpodstawowych w Płocku będzie wspierana przez system elektroniczny i rozpocznie się  17 maja 2021 r. o godz. 9.00

Kandydaci – uczniowie klas VIII szkół podstawowych –  będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi dostępnymi poprzez:

http://ppo.zjoplock.pl lub https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl

Od godz. 9:00 17 maja 2021 r., niezależnie od szkoły podstawowej do której uczęszczają,  samodzielnie rejestrują się  przez wybór opcji “Wypełnij nowy wniosek”. Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło posłużą do logowania.

W związku istniejącą sytuacją epidemiczną możliwe jest dostarczanie, do szkoły tzw. pierwszego wyboru, wypełnionych, wydrukowanych i podpisanych wniosków o przyjęcie, za pomocą:

  • poczty elektronicznej jako skan na skrzynkę e-mail szkoły: szkola@zdz-plock.com.pl
  • faksu – 24 264 22 77

Harmonogram rekrutacji

Zapraszamy na kurs fotowoltaiki i pomp ciepła

Zapraszamy na kurs fotowoltaiki i pomp ciepła

Interesujesz się rynkiem fotowoltaiki i pomp ciepła? Chciałbyś poznać zasadę działania tych systemów od strony teoretycznej i praktycznej? Wiążesz z tą dziedziną pomysł na rozwój kariery zawodowej? To chyba możemy Ci pomóc. Szczególnie że organizujemy właśnie kurs fotowoltaiki i pomp ciepła.

Ile kosztuje kurs?

Blok dotyczący fotowoltaiki kosztuje 1000 złotych. Kurs odnoszący się do pomp ciepła jest wyceniony na 1200 złotych. W pakiecie obydwa kursy kosztują 2000 złotych.

Harmonogram kursów:

  • Fotowoltaika – 26.05. – 27.05 godz. 15:00 – zajęcia online, 28.05 – kurs praktyczny stacjonarny
  • Pompy ciepła -17.06-18.06.2021 godz. 15.00 – zajęcia online, 21.06 – kurs praktyczny stacjonarny

Aby uczestniczyć w kursie należy wypełnić kartę słuchacza i wysłać na adres: szkolenia@zdz-plock.com.pl.

Karta zgłoszenia na kurs

Informacje i zapisy
Zakład Doskonalenia Zawodowego,
ul. Ułańska 1; e-mail: szkolenia@zdz-plock.com.pl;
telefon: 24 264 22 77 lub 24 262 86 89 wew. 15

Cel główny – “Zdobądź lepszą pracę dzięki ZDZ w Płocku !”

Cel główny  – “Zdobądź lepszą pracę dzięki ZDZ w Płocku !”

Nasi uczestnicy projektu “Zdobądź lepszą pracę dzięki ZDZ w Płocku !”
są na dobrej drodze do spełnienia swojego głównego celu – poprawy sytuacji zawodowej.

Obecnie, w ramach II edycji projektu, aż trzy nowe grupy zdobywają umiejętności praktyczne w ramach deficytowego zawodu jakim jest “Spawacz”.

To już kolejny krok, który postawili uczestnicy w kierunku osiągnięcia lepszej pozycji zawodowej.

Biorąc pod uwagę, że podczas kursu zapewniamy naszym uczestnikom materiały szkoleniowe, pełne wyżywienie, odzież ochronną, ubezpieczenie oraz zwrot kosztów dojazdu i wypłatę stypendium to z całą pewnością możemy stwierdzić, że po stronie kursantów pozostaje tylko….przyłożyć się do nauki 🙂

Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki egzaminów potwierdzających zdobycie kwalifikacji.

To pozwoli nam, znaleźć dla każdego odpowiednie miejsce stażu oraz zwiększy szansę na oczekiwane zatrudnienie.