Technikum informatyczne: Technik informatyk z grafiką 3D

Cykl kształcenia

 •  w trybie dziennym

Czas trwania nauki

 • 5 lat dla absolwentów szkół podstawowych
 • 4 lata dla absolwentów gimnazjum

Technik informatyk – Opis stanowiska

Technik informatyk – diagnozuje oprogramowanie, projektuje strony internetowe, administruje sieciami komputerowymi, tworzy aplikacje internetowe, projektuje i tworzy sieci komputerowe, projektuje bazy danych, instaluje oprogramowanie, korzysta z literatury technicznej, pisze pogramy w różnych językach programowania, dobiera sprzęt do konkretnych sytuacji, podejmuje i rozlicza działalność gospodarczą.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk, powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych.
2. projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami.
3. projektowania baz danych i administrowania bazami danych.
4.  tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami
i aplikacjami.

Przedmioty realizowane w szkole

 • Systemy operacyjne
 • Urządzenia techniki komputerowej
 • Sieci komputerowe
 • Witryny i aplikacje internetowe
 • Systemy baz danych
 • Działalność gospodarcza w branży informatycznej
 • Język angielski zawodowy w branży informatycznej

Kwalifikacje absolwentów

 • Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
 • Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
 • Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

Technikum informatyczne – dla kogo jest ten kierunek?

Program nauczania Technikum informatycznego ZDZ w Płocku to idealna propozycja dla miłośników komputerów i nowych technologi. Prowadzone zajęcia z pewnością przypadną do gustu również miłośnikom gier oraz nowoczesnych aplikacji komputerowych.

Wykształcenie zdobyte w technikum informatycznym to najlepszy z możliwych, pierwszy krok do głębszego poznania komputerów, sieci komputerowych oraz budowy stron internetowych. Nauka w naszej szkole pozwala zdobyć ogólną, szeroką wiedzę stanowiącą podstawę wielu węższych specjalizacji.

Nowe spojrzenie na komputer

Wykształcenie informatyka sprawia, że potrafi on wykorzystać komputer na bardzo wiele sposobów. Technik informatyk to kierunek, który pozwala nie tylko zorientować się w schemacie działania większości aplikacji internetowych, ale również postawić pierwsze kroki w zakresie ich tworzenia.

Nauka w naszym technikum to okazja aby rozpocząć przygodę z tworzeniem gier!

Grafika 3D

Wizualizacja projektów 3D spotykana jest praktycznie wszędzie. Dziedzina ta, według wszelkich prognoz, będzie bardzo mocno się rozwijała. Zdobyte umiejętości w zakresie obsługi urządzeń oraz aplikacji do tworzenia grafiki 3D to gwarancja stabilnej, dobrze płatnej pracy. Graficy 3D to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w dziale IT.

Technikum Informatyczne ZDZ umożliwia pozyskanie kompletnej, usystematyzowanej wiedzy w zakresie tworzenia grafik 3D. Szkoła stanowi znacznie lepszą alternatywę dla internetowych kursów i pozyskiwania wiedzy w sposób indywidualny. Nauczanie w trybie dziennym to możliwość pozyskania szerokiego spektrum informacji, bez presji czasowej.