Ułatwienia dostępu

Tworzenie i publikowanie witryn internetowych

Tematyka: Tworzenie witryn internetowych w języku HTML. Własny serwer WWW. Narzędzia służące do publikowania i reklamowania witryn. Narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Podstawy tworzenia stron WWW z wykorzystaniem JavaScript. Podstawy DHTML. Podstawy tworzenia animowanych witryn z wykorzystaniem aplikacji Macromedia Flash MX. Zaawansowane tworzenie animowanych witryn z wykorzystaniem aplikacji Macromedia Flash MX. Podstawy tworzenia witryn internetowych z wykorzystaniem PHP. Warsztaty webmasterskie.

Wymagania: – brak –


Stanowiska zapewniające pracę z domu lub w biurze, przy użyciu komputera, wymagają zazwyczaj odpowiedniego wykształcenia bądź kwalifikacji.

Ciekawym przykładem jest branża informatyczna, gdzie liczą się przede wszystkim umiejętności potencjalnego pracownika. Sektor IT charakteryzuje się wysokim niedoborem kadrowym. Na rynku można znaleźć wiele dobrze płatnych ofert pracy.

Jak jednak zacząć przygodę z tworzeniem stron www?

Warto zastanowić się nad specjalizacją Webmastera, czyli osoby projektującej strony internetowe. Odpowiednie umiejętności, by pełnić tę funkcję można łatwo nabyć poprzez przejście kursu zawodowego.

Kurs tworzenie stron www

Podczas kursu tworzenia stron www można nauczyć się następujących języków programowania:

  • PHP — służy do generowania stron internetowych i aplikacji webowych w czasie rzeczywistym
  • HTML5 — stworzony do projektowania i prezentowania stron internetowych
  • JavaScript — umożliwia obsługę dynamicznego tworzenia treści, kontrolowanie multimediów oraz animacje
  • Style CSS — dzięki niemu można nadać stronie pożądany wygląd

W trakcie kursu zostaną przedstawione podstawy tworzenia stron, przy użyciu wymienionych wyżej języków programowania. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, jednak w rzeczywistości nie jest to wiedza zarezerwowana dla wybranych.

Wystarczą tak naprawdę chęci do nauki i aktywne uczestnictwo w kursie, aby skutecznie zacząć swoją przygodę z projektowaniem stron internetowych.

Szkolenie zawiera w sobie również informacje na temat hostingu i rejestracji domeny. Dzięki temu kursant zdobędzie wiedzę od początku do końca jak zaprojektować stronę internetową i sprawić, aby była dostępna w Internecie.

Zaopatrzony w takie umiejętności będzie mógł skutecznie poszukiwać pracy w branży technologicznej i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Korzyści płynące z ukończenia kursu

Tworzenie stron www jest przede wszystkim praktycznym szkoleniem, nastawionym na pozyskanie nowych umiejętności.

Stanowi doskonały wstęp do świata programowania i znalezienia swojej pierwszej pracy w branży IT. Dzięki ukończonemu szkoleniu kursant będzie w stanie tworzyć strony internetowe dla firm z wszelakich sektorów gospodarczych.

Praca Webmastera jest niewątpliwie kreatywna i różnorodna, co sprawia, że to zajęcie wolne od monotonii oraz mechanicznie wykonywanych czynności. Projektowanie nowoczesnych witryn internetowych to dziedzina, w której z pewnością spełnią się osoby ciekawe świata, pomysłowe i lubiące interesujące wyzwania.