Ułatwienia dostępu

Przedsiębiorczość

Tematyka: małe przedsiębiorstwo, podstawy biznesu, opracowanie pomysłu na mały biznes, wprowadzenie do rachunkowości, marketing, zagadnienia prawne, rachunkowość zarządzania, biznes plan, komputer do prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów.

Opis: Kurs przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą na własny rachunek.

Wymagania: wykształcenie bez znaczenia


Kurs przedsiębiorczości – dowiedz się jak założyć działalność gospodarczą

Marzysz o założeniu własnego biznesu, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz pomysł, ale nie wiesz jak załatwić wszelkie aspekty formalne założenia własnej działalności gospodarczej? Kurs przedsiębiorczości jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Poznaj podstawowe zagadnienia związan z założeniem i prowadzeniem własnej firmy.

Dla kogo przewidziany jest kurs przedsiębiorczości?

Przede wszystkim dla osób, które pragną zdobyć podstawową i niezbędną wiedzę. Kurs pozwoli sprawnie przejść przez wszelkie formalności związane z założeniem własnego biznesu, jak również utrzymać się na rynku. Postawy biznesu poznane na kursie przedsiębiorczości sprawią, że krok po kroku będziemy dążyć do wyznaczonego przez siebie celu.

Forma prowadzenia działalności gospodarczej

Na kursie przedsiębiorczości przedstawione zostaną możliwe formy założenia działalności gospodarczej. Możemy prowadzić przedsiębiorstwo jako jednoosobowa osoba fizyczna bądź pod postacią spółki cywilnej – wówczas konieczny będzie wpis do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalność Gospodarczej).

Jeśli jednak zdecydujemy się na prowadzenie działalności w formie spółki jawnej, partnerskiej, komandytowej, z o.o. czy akcyjnej – konieczne będzie dokonanie wpisu w KRS.

Uczestnicząc w kursie przedsiębiorczości dowiemy się jakie są procedury wpisów do rejestrów, z czym wiąże się zakładanie firmy (jakie dodatkowe wymogi należy spełnić). Co więcej, w jakiej formie otwarcie firmy będzie najbardziej korzystne biorąc pod uwagę profil jej działalności.

Badanie rynku i strategia konkurencji

Na kursie zostanie również poruszona zagadnienie, jak sprawdzić, czy pomysł na biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu.

Badanie rynku pozwoli na precyzyjne określenie zapotrzebowania na dane usługi czy produkty, jak również na określenie poziomu konkurencji na rynku lokalnym. Omówione zostanie czym jest strategia konkurencji oraz dlaczego odgrywa tak istotną rolę w prowadzeniu działalności. Kursant dowiaduje się także, dlaczego określenie segmentu klientów pozwoli na doprecyzowanie oferowanych usług i produktów.

Język biznesu

Na kursie przedsiębiorczości omówione zostanie podstawowe słownictwo w obrocie handlowym, którym posługują się przedsiębiorcy, m.in.: osoba fizyczna, osoba prawna, ułomna osoba prawna, działalność gospodarcza, firma, marka, kontrahent i wiele innych.

Kurs przedsiębiorczości w łatwy i szybki sposób pozowali na zapoznanie się z wszelkimi zagadnieniami, dzięki którym otwarcie własnego przedsiębiorstwa będzie sprawnym procesem. Dobry pomysł na biznes to połowa sukcesu, która powinna być podparta ugruntowaną wiedzą. Takie połączenie to najlepsza droga do osiągnięcia zawodowej satysfakcji.