Ułatwienia dostępu

Obsługa kas fiskalnych

Tematyka: techniki zabezpieczające waluty światowe i pieniądze polskie, rozpoznawanie pieniędzy, ekspertyza znaków wartościowych, rozpoznawanie falsyfikatów prawo dewizowe, rozliczenia dewizowe i czekowe.

Wymagania: wykształcenie średnie


Obsługa kasy fiskalnej wymagana jest wszędzie tam, gdzie istnieje obrót gotówką. Umiejętność jej obsługi jest bardzo przydatna, szczególnie gdy wykonuje się zawody związane z handlem.

Kurs – Obsługa Kas Fiskalnych to ogromny atut z perspektywy zatrudnienia. Warto go ukończyć, planując nową ścieżkę kariery.

Co daje kurs — Obsługa Kas Fiskalnych?

Dzięki praktycznej wiedzy zdobytej na szkoleniu, osoby uczestniczące będą mogły sprawnie korzystać z kasy fiskalnej. Ponadto kursanci zdobędą praktyczną wiedzę, jak należy postępować w przypadku jej awarii lub konieczności zmiany rolki z papierem.

Aktualnie bardzo ważna jest również obsługa terminala płatniczego. Kurs uczy również obsługi płatności kartą. Osoby zajmujące się pracą z kasą fiskalną powinny umieć nie tylko wystawić paragon, fakturę czy dokonać zwrotu i reklamacji.

Warto też wiedzieć jak wykonać rozliczenia dewizowe i czekowe, które często wykorzystuje się przy bezgotówkowych obrotach zagranicznych.

Jak można wykorzystać wiedzę z kursu w praktyce?

Kurs daje wiele możliwości zatrudnienia na stanowisku kasjer — sprzedawca. Przyda się również osobom na stanowiskach kierowniczych, menedżerskich, szczególnie w sklepach i marketach.

W tym zawodzie związanym bezpośrednio z obrotem gotówką bardzo ważne jest rozpoznawanie falsyfikatów, aby nie dać się oszukać nieuczciwym klientom. Praktyczna wiedza dla kasjera i sprzedawcy zdobyta na kursie pozwoli uchronić przed błędami związanymi z wystawieniem paragonów, przyjęciem reklamacji, zwrotu czy brakami w gotówce.

Sprawna obsługa kasy i szybka reakcja na jej awarię może również uchronić przed przestojami w sprzedaży i zapewnić najlepszą obsługę klientów.

Do kogo kierowany jest kurs?

Kurs jest skierowany do wszystkich osób, których interesuje prowadzenie sprzedaży. Kasy fiskalne wykorzystywane są nie tylko w sklepach, ale też u fryzjera, lekarza czy w barach.

Kurs pośrednio pozwoli poznać techniki zabezpieczające waluty światowe i pieniądze polskie. Kurs jest przydatny dla każdej osoby, chcącej zdobyć zawód związany z obsługą kasy fiskalnej, czy chcącej prowadzić własną działalność gospodarczą.

Stałe poszerzanie własnych kompetencji to świetna inwestycja. Dlatego warto zapisać się m.in. na kurs obsługi kas fiskalnych, który pozwoli szybciej znaleźć zatrudnienie w miejscach związanych z handlem.