Ułatwienia dostępu

Kurs: Komputerowa obsługa firmy (program Symfonia, Płatnik)

Tematyka kursu

  1. ZUS, obsługa programu płatnik, kadry-płace
  2. Podatki
  3. Płace, kadry
  4. Obsługa sekretariatu
  5. Obsługa programów komputerowych: Word, Excel, Access (obsługa i tworzenie bazy danych)

Na etacie i własnej działalności

Założenie oraz prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dokonania szeregu czynności, związanych z finansami oraz przepisami prawa, odnoszącymi się do specyfiki firmy.

Profil działalności, zakres jej zasięgu oraz ilość pracowników są elementami różnicującymi, jednak niezmiennymi z punktu widzenia wymogów prawnych.

Kurs skierowany jest dla osób, planujących podjęcie pracy na stanowisku, związanym z obsługą finansową firmy. Szkolenie stanowi również dobrą podstawę dla osób planujących rozpocząć własną działalonść gospodarczą.

Pozyskana w czasie kursu wiedza i umiejętności umożliwiają samodzielną, świadomą obsługę finansów firmy.

Kryteria kwalifikacji

Szkolenie z zakresu komputerowej obsługi firmowych finansów adresowane jest do osób, znających podstawowe funkcje systemu Windows oraz pakietu Office.

Obsługa biura dzięki komputerowym programom, takim jak Symfonia oraz Płatnik może być jeszcze bardziej efektywna. Kurs dedykowany jest osobom, które już pracują na stanowiskach, związanych z finansami oraz w ramach starszych wersji programu.

Prezentacja zaktualizowanych funkcjonalności pozwoli w pełni wykorzystywać jego możliwości. Oferta kursu skierowana jest również do pracowników na stanowiskach w dziale finansów firmy.

Kurs komputerowej obsługi firmowych finansów

W programie kursu znajdują się między innymi zagadnienia z zakresu prowadzenia księgowości firmowej, wykonywania rozliczeń, raportów rocznych i miesięcznych oraz sporządzania deklaracji.

Przygotowanie w ramach szkolenia dotyczy ponadto prowadzenia ewidencji, obsługi raportowania procesów call-off stock, archiwizacji, naliczania odsetek oraz wielu elementów codziennej pracy na stanowisku biurowym w firmie.

Udział w szkoleniu pozwala uzyskać podstawową wiedzę z zakresu finansów i księgowości firmowej, niezbędną aby założyć i prowadzić firmę. Jako organizator kursu, ZDZ Płock zapewnia pełen pakiet materiałów dydaktycznych.

Dlaczego warto?

Znajomość podstaw z zakresu komputerowego prowadzenia finansów firmowych jest niezbędna, aby działanie przedsiębiorstwa nie zostało zakłócone przez niewłaściwą ewidencję, sprawozdawczość lub płatności.

Praca w dziale księgowym lub finansowym wymaga znajomości najnowszych regulacji prawnych oraz podstaw wiedzy z zakresu przepisów finansowych. Udział w szkoleniu pozwala zyskać pewność siebie, potrzebną w pracy nawet bez doświadczenia na podobnym stanowisku.

Przy zakładaniu działalności gospodarczej nie ma sytuacji, w której przyszły przedsiębiorca mógłby wykazać się nadmiarem wiedzy. Znajomość finansów jest niezbędna, a dzięki kursowi, pozwalającemu opanować podstawową wiedzę, wystarczy wykazać się zorganizowaniem.

Certyfikat uzyskany po ukończeniu Kursu Komputerowa Obsługa Firmy jest uznawanym przez pracodawców potwierdzeniem zdobytej wiedzy. Pewność siebie, potwierdzona wartościową wiedza, pozwala świadomie aplikować i wykonywać obowiązki na stanowisku pracy.