Ułatwienia dostępu

Grafika komputerowa

Tematyka: CorelDraw (rysunek), Power Point (tworzenie prezentacji multimedialnej), PhotoShop (obróbka zdjęć)

Wymagania: -brak-


Grafika komputerowa – jak zacząć?

Grafika komputerowa stanowi połączenie wiedzy technicznej, matematycznej i informatycznej oraz sztuki. Obecnie, trudno wskazać branżę, w której grafika komputerowa nie ma zastosowania. Kiedyś grafika kojarzona była jedynie z odręcznym projektowaniem.

Dziś, przeniesiona do świata wirtualnego daje wręcz nieskończone możliwości tworzenia.

Nowe technologie i oprogramowanie takie jak PhotoShop, pozwalają tworzyć grafikę coraz szybciej. Wiedza w zakresie obsługi aplikacji i minimalne umiejętności artystyczne, połączone z kreatywnością stanowią podstawę na stanowisku grafika.

Kurs grafiki komputerowej

Kurs kierowany jest dla zaczynających przygodę z grafiką komputerową oraz fotografów i grafików — chcących udoskonalić swoje umiejętności.

Oferowane kursy i warsztaty to doskonały sposób na poprawę umiejętności. Szkolenie pozwala nabyć praktyczne umiejętności poruszania się w obszarze różnych programów graficznych, przygotowuje do zawodu grafika komputerowego.

Praca na stanowisku grafika komputerowego nie wymaga ukończenia wieloletnich studiów na kierunku grafiki.

Niezbędnych umiejętności dostarczyć mogą kursy i specjalistyczne szkolenia. Grafik komputerowy może znaleźć pracę w wielu branżach — agencjach reklamowych, wydawnictwach, mediach. Osoba taka może również działać jako freelancer i samemu obsługiwać zlecenia.

Programy

Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik kursu pozna szerokie możliwości zastosowania kilku programów graficznych: CorelDraw, PowerPoint oraz Photoshop.

CorelDraw jest popularnym programem do grafiki wektorowej. Zapewnia szeroki zakres możliwości edycji i pracy z grafiką. Umożliwia dodawanie efektów specjalnych, czy edycję kontrastu kolorów.

PowerPoint z kolei wchodzi w skład Microsoft Office i przeznaczony jest do tworzenia prezentacji multimedialnych. Dzięki umiejętności tworzenia dobrych prezentacji można zrobić imponujące wrażenie na odbiorcy, do którego kierowana jest jej treść. Jako ostatni zostanie zaprezentowany PhotoShop, który mogłoby się zdawać jest najbardziej wymagającym programem.

Adobe Photoshop jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych programów do obróbki graficznej. Korzystają z niego zarówno graficy, jak i profesjonalni fotografowie. Program daje bowiem ogromne możliwości i jest nieodłącznym narzędziem zarówno służącego projektowaniu, jak i obróbce fotografii.

W ramach kursów z grafiki komputerowej każdy kursant:

  • otrzyma zapewnione przez szkołę materiały dydaktyczne
  • nauczy się tworzyć efektowne i precyzyjne prezentacje multimedialne
  • zdobędzie szeroka wiedzę z obsługi programów graficznych: CorelDraw, Power Point oraz Photoshop
  • nabędzie nawyki pozwalające wykorzystać zdobyta wiedzę w najbardziej efektywny sposób
  • wraz z pracą z grafika komputerową otrzyma lekcje wprowadzające do kreatywnego tworzenia rysunku
  • zostanie przygotowany do wykonywania zawodu grafika komputerowego
  • nauczy się przygotowywać materiały, zgodnie z założeniami i oczekiwaniami zamawiającego