Ułatwienia dostępu

Administrowanie sieciami komputerowymi serwery klasy Windows

Tematyka kursu

  1. Technologie lokalnych i rozległych sieci komputerowych – fizyczna budowa sieci
  2. Protokół sieciowy TCP/IP
  3. Intranet/Internet dla małych firm pracujących w sieci równorzędnej
  4. Sieciowe systemy operacyjne, serwery klasy Windows 2000
  5. Tworzenie stron WWW w architekturze klient – serwer

Wymagania: wykształcenie średnie


Podnieś kwalifikacje

Podniesienie kwalifikacji zawodowych jest inwestycją, która może zaprocentować lepszymi perspektywami zatrudnienia. Zdobycie wiedzy i nowych umiejętności, to doskonały sposób, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów.

Pracodawcy cenią przede wszystkim doświadczenie. Warto zatem poszerzać wiedzę biorąc udział w szkoleniach, których program porusza kwestie teoretyczne i praktyczne danego zagadnienia. Kursy zawodowe realizowane przez ZDZ Płock potwierdzone są certyfikatami i zaświadczeniami ukończenia kursu. 

Dlaczego warto wziąć udział w Kursie Administrowania Sieciami Komputerowymi?

Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie oferując coraz większą ilość miejsc pracy.

Działy informatyczne tworzone są zarówno w firmach, które zajmują się w całości tą branżą, jak i w wielu innych miejscach, w których pracownicy korzystają z komputerów. Osoby, które posiadają w tym zakresie kwalifikacje, są bardzo poszukiwane na rynku pracy.

Kurs Administrowanie Sieciami Komputerowymi obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia, które dotyczą budowy oraz późniejszego administrowania sieciami komputerowymi.

Celem kursu jest przygotowanie kandydatów do samodzielnej pracy na stanowisku administrator sieci komputerowych. Zajęcia przeprowadzane są w odpowiednio wyposażonych pracowniach. Nacisk kładziony jest zarówno na wymaganą podstawę teoretyczną, jak i zdobycie praktycznych umiejętności.

Czego nauczy się uczestnik Kursu Administrowanie Sieciami Komputerowymi?

Program kursu porusza zagadnienia takie jak praca z serwerami Windows, protokoły sieciowe oraz sieci komputerowe. Zdobyta wiedza, pozwala słuchaczowi na wykonywanie konfiguracji sieci oraz pracę w środowisku Intranet. Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu VCC.

Certyfikat VCC uprawnia do pracy na stanowisku administratora sieci komputerowej w firmach, zakładach przemysłowych, jednostkach handlowych.

Zajęcia są prowadzone w niewielkich grupach, tak aby każdy z uczestników miał szansę przećwiczyć omawiane zagadnienia. Dla każdego uczestnika przygotowano w pełni wyposażone stanowisko pracy, które jest niezbędne, aby ugruntować zdobywaną wiedzę.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, która posiada zarówno szeroką wiedzę teoretyczną, jak i poparte sukcesami zawodowymi umiejętności. Uczestnictwo w Kursie Administrowanie Sieciami Komputerowymi, to dokonała ścieżka edukacji i sposób na rozwój zawodowy.